Zhodnotenie roku 2020 a čo nás čaká v roku 2021!

Prinášame Vám zápisnicu zo on-line stretnutia ŠTK/SZTPŠ pre šport powerchairhockey, kde sa dozviete čo plánujeme do roku 2021, zloženie reprezentačného tímu na budúci rok a tiež správu o činnosti v roku 2020, ktorý bol výrazne ovplyvnený pandémiou.

Zloženie ŠTK na rok 2020:

Blanka Pecárová, predsedníčka

Jozef Blažek, koordinátor

Lucia Mrkvicová, koordinátorka/ hráčka

Petra Lackovičová, trénerka

Lenka Zemančíková, trénerka

Zuzana Šoltýsová, trénerka                    

Roman Pecár, rozhodca

Zhodnotenie:

Žiaľ, tento rok bol výrazne ovplyvnený pandémiou Covid – 19, ktorá zmrazila všetky športové aktivity nášho klubu a vôbec celkovo tohto športu v rámci SZTPŠ.

Stihli sme ešte absolvovať tretie ligové kolo Českej ligy hráčskej sezóny 2019/2020, ale viac sme nestihli. Hráčska sezóna sa tak pre BlueSky Butterflies predčasne ukončila.

Nová hráčsku sezóna 2020/2021 sa začala prvým turnajom 3.10.2020, organizoval ho klub New cavaliers Praha, kde sme sa kvôli situácií s pandémiou nemohli zúčastniť. Druhé kolo Českej ligy organizoval klub Indians Plzeň 14.11.2020, ktoré organizátori kvôli pandémii museli zrušiť.

Naďalej sme však organizovali tréningy a napredovali v herných činnostiach.  To bolo zásluhou aj posilnením trénerského tímu o Petru Lackovičovú, ktorá sa stala aj našou hlavnou trénerkou.

Na trénovanie v roku 2020 sme využívali priestory HS Centrum. Žiaľ, povrch tam nebol vhodný podľa pravidiel na turnaje. Tak sme museli hľadať iné riešenie, čom sa nám podarilo v piešťanskej hale Diplomat, kde je parketový povrch.

Snažili sme sa zdokonaľovať aj v technickom zabezpečení, čo však bolo limitované našimi finančnými možnosťami.

Naši hráči majú štyri repasované elektrické vozíky, ktoré sú určené len čisto na hru. Sú to  však vozíky, ktoré boli len prerobené z „civilných“.

Na záver roku 2020 sa nám podarilo zakúpiť športový elektrický vozík, čo je veľký prísľub do budúcej sezóny.

ŠTK sa uskutočnilo tri krát, raz v online priestore a dva krát osobne v priestoroch OMD v SR.

Tréningy:

Počas roku 2020 sme zorganizovali viacero tréningov v športovej hale HS Centrum Piešťany. Všetci hráči sa do Piešťan dostali individuálne. Na prevoz vozíkov na šport sme požiadali o pomoc OMD v SR.

Neuskutočnené:

  1. Propagačné prezentácie a nábory nových hráčov
  2. záverečné kolá Českej ligy 2019/2020, vrátane turnaja organizovaného na Slovensku
  3. úvodne ligové kolo českej ligy sezóny 2020/2021, zrušenie druhého ligového kola
  4. sústredenie tímu Blue Sky Butterflies

Za podporu ďakujeme: 

Hlavný partner:

Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov

Ďalší partneri: Slovenský paralympijský výbor, Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR, MČ Ružinov, Letmo SK, Slovenský zväz florbalu, DoubleP, Ares, Copy office, Tsunami Záhorská Bystrica (ŠK Hargašova Záhorská Bystrica), Florbal 4 U, Auto Group Logistic s. r. o., HS Centrum Piešťany

Kompletná správa činnosti SZTPŠ – ŠTK

Zápisnica 2.12.2020

 

Zdieľaj tento článok: