Rozhovor s Norom Suchánkom, od januára 2022 hrajúci tréner BlueSky Butterflies

Noro Suchánek (40r.) je hráč a od januára 2022 aj hrajúci tréner BlueSky Butterflies.  Položili sme mu zopár otázok.

Ako som sa dostal k Powerchair hokeju?
Oslovila ma Organizácia muskulárnych dystrofikov, aby som sa prišiel pozrieť na tréning a mne sa to zapáčilo. Odvtedy chodím stále a postupne sa zo mňa stal aktívny člen.

Je tvoje miesto v bránke?
Úprimne? Byť brankárom ma veľmi baví, ale ja som veľmi rad aj v poli. Preto sa vždy veľmi teším na zápasy „2 na 2“, kde si môžem zahrať aj aktívne T-čko a zároveň brankára. Ak sa nájde niekto kto zaujme moje miesto v bráne prejdem do hry v poli. Momentálne ma nemá stále kto zastúpiť a napriek tomu, že dostávam veľa gólov dostávali by sme ich asi viac.

Čo si dávaš za cieľ ako tréner?
Určite sa budem snažiť svoju úlohu plniť zodpovedne a tak aby náš tím napredoval. Momentálne si dávam za najbližší cieľ urobiť z hráčov s T- hokejkou platných členov tímu. Bez nich sme stále veľmi oslabení a nevedia ako pomáhať či už v útoku, alebo v obrane. Tiež chcem zlepšiť komunikáciu počas hry medzi hráčmi, aby sa lepšie „videli“.
Zamerať sa chcem aj na presnosť hráčov s hokejkami. Na začiatok si myslím že cieľov dosť.

Kde si dobíjaš baterky?
No mne baterky dobíja práve šport, ktorý ja mám veľmi rád a je pre mňa naozaj relaxom a potom samozrejme pobyt s priateľmi, rodinou, pri dobrom filme či seriály, alebo aj s knihou v ruke.
A v neposlednej rade ma baví aj moja práca, takže ak odovzdáme interiér a zákazník je spokojný, dostanem do tela veľa pozitívnej energie.

Čo treba viac na to, aby sme naháňali súperov, samozrejme okrem kvalitnejších športových vozíkov?
V podstate som ti už odpovedal v otázke kde si sa pýtal aké mám ciele ako tréner. Presnosť, lepšia komunikácia pri hre, „aktívne T-čka“, ktoré vedia čo robia.

Rozhovor pripravil: Jozef Blažek

 

 

Zdieľaj tento článok: