Prvé skúsenosti v českej lige

V sobotu 7. 9. 2019 sa v českom meste Klatovy uskutočnilo 1. kolo českej ligy powerchair hockey v sezóne 2019/2020. Táto sezóna je špecifická, pretože vďaka účasti nášho slovenského tímu Bluesky Butterflies (v preklade Belasé motýle) sa súťaž stáva medzinárodnou.

Náš tím určite nesklamal, naopak, bojoval, podal proti tímom z dlhoročnou tradíciou sympatický výkon, na ktorom sa dá budovať ďalší rast. Bolo však citeľné, že naši hráči hrali na svojich civilných vozíkoch, nie špeciálne upravených na hru powerchait hockey. Ale aj napriek tomu náš tím pozbieral množstvo skúseností, ktoré určite zužitkuje v ďalšom priebehu ligy.

Svoju premiéru mali nielen naši hráči, ale aj realizačný tím vrátane našich dvoch tréneriek Lenky Zemančíkovej a Zuzany Šoltýsovej.

Zloženie Bluesky Butterflies: Sebastián Virág, Michal Sedlák (3 góly, kapitán), Norbert Suchánek, Nicolas Pecár, Martin Burian, Vladimír Vida (1 gól a 1 asistencia)), Ján Koňarčík a Lucia Mrkvicová. Zo stále tímu chýbali Andrea Madunová a Peter Lovaš.

Do brány sa pri neúčasti Andrei Madunovej postavil Noro Suchánek, ktorý bol oporou nášho tímu a bol navyše na záver turnaja vyhlásený za najužitočnejšieho hráča celého turnaja!

Medzi rozhodcami sme mali tiež svoje zastúpenie v podobe už skúsenej Petry Lackovičovej a Romana Pecára, ktorý si na turnaji odpískal svoju premiéru. Vedúcou výpravy bola predsedníčka ŠTK/powerchairhockey Biba Pecárová.

Do tímu zapadol každý z doprovodu našich hráčov a tiež náš technik Miloš Očenáš z firmy LetMo.

Turnaj, Memoriál Petra Sulanského a Filipa Jakeša mal vysokú organizačnú úroveň, ktorú okorenil 1. celodenný priamy prenos tohto športu v TV. Cenu Fair play získal Jan Vaněk (Indians)

Ďakujeme za pekné gestá našim protihráčom, za naozaj vrúcne prijatie medzi seba. To že nám fandili aj českí hráči bolo cítiť po celý čas. Bolo to neopísateľne príjemné. “ na záver povedala Lucia Mrkvicová.

Náš klub ešte do začiatku 2. kola absolvuje dva tréningy v športovej aréne Engerau, v bratislavskej Petržalke.


Ďalší program sezóny Českej ligy 2019/2020:

2. kolo, 26. 10. 2019, SH Radotín, U Starého stadiónu 9, 153 00 Praha, ČR
3. kolo, 7. 3. 2020, SH Třebešín, Na Třebešíně 1, 130 00 Praha, ČR
4. kolo, 25. 4. 2020, Slovenská republika, momentálne miesto neurčené
Play-off, 23. 5. 2020, SH Třebešín, Na Třebešíně 1, 130 00 Praha, ČR


Kompletné výsledky 1. kola:

SK Indians Plzeň x BlueSky Butterflies Bratislava 13:1
(náš prvý gól v českej lige strelil z trestného strieľania Vladimír Vida)

Jaguars Praha A x Jaguars Praha B 20:0

BlueSky Butterflies Bratislava x New Cavaliers Praha 0:14

SK Indians Plzeň x Jaguars Praha B 6:1

New Cavaliers Praha x Jaguars Praha A 3:9

Jaguars Praha B x BlueSky Butterflies Bratislava 13:3
Do 10tej minúty bolo 0 : 0, ale potom sa roztrhlo vrece s gólmi. Tromi sa prezentovali aj naši, zásluhou troch presných zásahov nášho kapitána Michala Sedláka.

SK Indians Plzeň x Jaguars Praha A 3:12


Za podporu ďakujeme:

Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov, Letmo SK, Bratislavský samosprávny kraj, Slovenský paralympijský výbor, Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR, MČ Ružinov, Slovenský zväz florbalu, DoubleP, Ares, Copy office, Tsunami Záhorská Bystrica (ŠK Hargašova Záhorská Bystrica), Florbal 4 U, Auto Group Logistic s. r. o., ŠH Aréna Engerau v Petržalke.

Kontakt: Jozef Blažek, člen ŠTK/hokej na vozíku/ 0948 529 976, omd@omdvsr.sk

Celý turnaj si môžete pozrieť aj na YouTube: 

Zdieľaj tento článok: