Záver základnej časti Českej Powerchair Hockey ligy sezóny 2023/2024

Bratislava, 15. 4. 2024, Tlačová správa,

Záver základnej časti Českej Powerchair Hockey ligy sezóny 2023/2024.

Náš slovenský tým Blue Sky Butterflies sa zúčastnil záverečného 4. kola Českej Powerchair Hockey ligy v Prahe, ktorý zorganizoval tím New Cavaliers Praha v Športovej hale na Třebešíne.
Podali sme asi najlepšie výkony v našom doterajšom pôsobení v Českej lige a zároveň dali reálnu šancu vybojovať v play-off bronzové medaile.

Prvý zápas naplnil papierové očakávania a Jaguars Praha je aj naďalej nad naše sily. Po prehre 2:11 nezostávalo nič iné, iba pogratulovať víťazom k presvedčivému víťazstvu. Dva naše góly strelil Michal Sedlák.

V druhom zápase proti Indians Plzeň sa opäť zrodil tesný výsledok po dramatickom priebehu, no tentokrát sa z víťazstva 6:5 tešil náš tím. Strelecky sa opäť blysol štyrmi gólmi Michal Sedlák, po jednom pridali Ján Koňarčík a zo samostatného nájazdu Vladimír Vida.

Tretí zápas proti favoritom New Cavaliers Praha bol vyrovnaný a náš tím zdatne konkuroval svojmu pražskému súperovi. A hoci náš tím prehral tesne 4:5, bol pre New Cavaliers viac než dôstojným súperom. Po dvoch góloch dali Michal Sedlák a Ján Koňarčík.

Play-off Českej Powerchair Hockey ligy 2023/2024  je na programe 1. júna, v Prahe. Výsledky a výkony v základnej časti iný cieľ ako bronz nedávajú. Držíme palce!

Noro Suchánek
Nie malú zásluhu na treťom mieste po základnej časti má aj kapitán tímu, brankár Noro Suchánek. Štatisticky patrí k najlepšej trojke brankárov v lige.  Nedávno si hral aj na medzinárodnom turnaj, môžeš porovnať ligu a turnaj?
„Medzinárodný turnaj je niečo úplne iné ako naša liga. Ako tímy sme na seba zvyknutí, viac menej ovládame naše taktiky. Medzinárodný turnaj mi ukázal úplne nove obzory. Rýchlosť a presnosť niektorých zahraničných hráčov bola fenomenálna. Ja som si zahral v bráne nášho ligového súpera Jaguars Praha, ktorý ma pozval na hosťovanie. Ďakujem za túto príležitosť, bolo to naozaj iné a výnimočné. Verím, že budúci rok sa tejto akcie zúčastní aj náš tím a naberie úplne nové a veľmi cenné skúsenosti.“

Michal Sedlák
Našim top strelcom je Michal Sedlák. Dosiahol 20 kanadských bodov (16 gólov  a 4 asistencie). Ktorý z gólov nich Ti najviac utkvel v pamäti?
„Presnejšie je to 20 bodov (16G + 4A), nepamätám si žiaden konkrétny, ale myslím, že najviac som si užil tie v domácom prostredí v Kubíne, skvelá atmosféra, úžasní fanúšikovia a naše prvé víťazstvo v riadnom hracom čase.“
Nechal si si niečo aj pre play-off, napríklad dosiahnuť hranicu 20 gólov ?
„Dúfam, že áno, bolo by fajn dostať sa na takú hranicu, budem mať na to ešte minimálne dva zápasy, tak snáď to vyjde, ale hlavné bude uspieť ako tím a získať konečné tretie miesto, aj keby k tým gólom už nepribudol žiaden.“

Náš tím hral v zložení:
Brankár, T-stick: kapitán Norbert Suchánek (číslo 6)
T-stick: Sebastian Virág (17), Tomáš Roxer (7), Martin Burian (8)
Hokejky: Lucia Mrkvicová (3), Vladimír Vida (10), Adam Kovačič (2), Michal Sedlák (11),
Ján Koňarčík (9)
Tréner: Radovan Cibák.

Výsledky zápasov v 4. kole:
Jaguars Praha – BlueSky Butterflies 11 : 2
(Sedlák – asist. Roxer, Sedlák)
Jaguars Praha – Lenox Indians Plzeň 7 : 0
New Cavaliers Praha – Jaguars Praha 8 : 11
Lenox Indians Plzeň – BlueSky Butterflies 5 : 6
(Sedlák, Koňarčík, Vida, Sedlák, Sedlák, Sedlák)
New Cavaliers Praha – Lenox Indians  7 : 2
New Cavaliers Praha – BlueSky Butterflies 5 : 4
(Sedlák, Koňarčík – asist. Sedlák, Sedlák, Koňarčík – asist. Sedlák)

Poradie po 4. kolách:
1. New Cavaliers Praha 30 b.
2. Jaguars Praha 30 b.
3. BlueSky Butterflies 9 b.
4. Lenox Indians Plzeň 3 b.

Konečné výsledky základnej časti Českej ligy sezóny 2023/2024:
https://www.powerchairhockey.cz/ligova-soutez-1/

Ďakujeme:
Hlavní partneri:
Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR (OMD v SR),
Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov (SZTPŠ),
Mesto Dolný Kubín.

Partneri: 
HDF s. r. o., Slovenská chránená dielňa, Florbal4u.com,
Česká powerchairhockey federácia, Parahockey Slovakia,
Slovenský zväz florbalu, Ateliér Suchánek, s.r.o., Žilinský samosprávny kraj,
Athamas s. r. o. , Stredná odborná polytechnická škola Kňažia Dolný Kubín, Ján Franek, ktorý nám poskytol dodávku, phm aj vodiča na prevoz vozíkov na naše akcie za čo sme mu nesmierne vďační!

Aj tou cestou chceme poďakovať všetkým darcom, ktorí nám prispeli na nové vozíky. Zároveň si dovoľujeme uchádzať sa o 2% z príjmu.

Foto: Beata Kovačičová

Zdieľaj tento článok: