Premiérové zápolenia vo florbale na elektrických vozíkoch

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR a ŠK Hargašova Záhorská Bystrica v rámci kampane pod heslom Skóruj a pomáhaj / Score and Help pripravila v spolupráci s Českou federací Powerchair Hockey z.s. premiérové zápolenia vo florbale na elektrických vozíkoch.

florbal2

V sobotu 10. 9. 2016 v bezbariérovom prostredí športovej haly Mladosť na Trnavskej ceste v Bratislave sa od 16:00 do 19:00 h. predstaví tento, pre Slovensko, nový spôsob hrania florbalu. S objasnením pravidiel hry, informáciami ako sa možno stať hráčom, s exhibičným zápasom pražských tímov EWSC Jaguars Praha a New Cavaliers Praha, zápasov za účasti hráčov zo Slovenska.

Florbal – hokej na elektrických vozíkoch je kolektívny šport vhodný aj pre ľudí pohybujúcich sa na elektrickom vozíku. Hra spočíva v súperení dvoch mužstiev proti sebe, kde  podstatou je umiestniť  florbalovú loptičku do súperovej bránky.  Je to jedna z mála športových disciplín,  ktorá je vhodná aj pre ľudí s ťažším telesným postihnutím. Základnou podmienkou je zvládnutie ovládania elektrického vozíku. Hráči hrajú so skrátenou florbalovou hokejkou,  ktorú je možné pre lepšie ovládanie si fixovať k ruke. V prípade, že hráč nemôže hrať s klasickou hokejkou, možnosťou je namontovanie tzv. T hokejky na vozík a hráč posúva loptičku ňou.

„ Vítaní sú všetci ľudia so zdravotným postihnutím, ktorí sú odkázaní na pohyb mechanickým, či elektrickým vozíkom“ hovorí Juraj Hvozdík, organizátor „budú mať možnosť si florbal na elektrických vozíkoch priamo vyskúšať. Pôjde bezpochyby o atraktívne športové popoludnie strávené  v hravej a priateľskej atmosfére s príjemnými ľuďmi. “

Srdečne vás všetkých pozývame na toto jedinečné športové podujatie!

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR

ŠK Hargašova Záhorská Bystrica

Česká federace Powerchair Hockey z.s.

Športová hala Mladosť s.r.o.

Kontakt: Jozef Blažek,  0948 529 976

Zdieľaj tento článok:

Pridaj komentár