Play-off Českej powerchair hockey ligy 2022/2023

Jediný slovenský zástupca v českej lige powerchair hockey – vo florbale na elektrických vozíkoch, náš Bluesky Butterflies ukončil sezónu účasťou v playoff povzbudivými výkonmi. Tie dodávajú veľa optimizmu do novej sezóny a my dúfame, že tento optimizmus bude pretavený do dobrých výsledkov novej sezóny 2023/2024.

V pražskej športovej hale VŠE Třebešín sa stretli všetky štyri tímy zúčastnené v českej lige, aby si naposledy v sezóne zmerali sily a zároveň, aby sme spoznali majstra súťaže.

Náš tím sa na základe výsledkov z celosezónnej tabuľky stretol v sérii hranej na dva víťazné zápasy s Indians Plzeň v boji o tretie miesto. „Indiáni“ boli favoriti, aj keď jedno víťazstvo sme nad nimi už získali. V oboch zápasoch sme Plzni vzdorovali, no „na konci dňa“ to boli Indiáni, ktorí sa tešili z víťazstva v sérii a z celkového tretieho miesta.  Veď výsledky tesné prehry 2:3 a 1:3 hovoria za seba.

V prvom zápase (2:3) sa za náš tím presadil Michal Sedlák, ktorý vyrovnával na 1:1 a na konečných 2:3 upravil skóre Vladimír Vida.

Druhý menovaný hráč sa presadil aj v ďalšom stretnutí proti Plzni, no zo strany Bluesky Butterflies to bol jediný zásah v zápase, navyše sa ním „iba“ zmiernila prehra 1:3.

Je však vidno progres. Herný aj výsledkový. Na vyrovnanie sa prvým dvom tímom súťaže bude potrebné ešte čo-to potrénovať, no skúsenosti v tejto sezóne sa môžu zúročiť v podobe priaznivých výsledkov v novom ročníku 2023/24.

Zloženie nášho tímu:
Brankár, kapitán, T-stick: Norbert Suchánek (číslo 6)
T-stick: Sebastian Virág (17), Tomáš Roxer (7)
Hokejky: Ján Koňarčík (9), Lucia Mrkvicová (3), Vladimír Vida (10), Michal Sedlák (11),
Martin Burian (8), Adam Kovačič (2)
Trénerský tandem: Miroslav Dráb a Lenka Zemančíková.

ZÁPASY PLAY OFF

  o 1. miesto  
New Cavaliers Praha 4:3 Jaguars Praha
Jaguars Praha 5:4p New Cavaliers Praha
New Cavaliers Praha 3:6 Jaguars Praha
  o 3. miesto  
Indians Plzeň 3:2 BlueSky Butterflies Bratislava
BlueSky Butterflies Bratislava 1:3 Indians Plzeň

Konečné poradie:
1. Jaguars Praha
2. New Cavaliers Praha
3. Indians Plzeň
4. BlueSky Butterflies

Kompletné výsledky a štatistiky Českej powerchairhockey ligy 2022/2023
https://www.powerchairhockey.cz/ligova-soutez-1/vysledky-2022-2023/

Ďakujeme všetkým partnerom a podporovateľom!

Zdieľaj tento článok: