Play – off Českej powerchair hockey ligy, sezóny 2021/2022

Plzeň, 14. 5. 2022

Slovenský tím Blue Sky Butterflies bol prvý krát účastníkom záverečného turnaja Českej powerchairhockey ligy – Play Off. Hralo sa v Športovej hale Lokomotíva Plzeň, kde na dvoch ihriskách zároveň bojovali o titul majstra hráči powerchair Hockey a paraflorbalu.

Zloženie tímu Blue Sky Butterflies:
Gólman, tréner a kapitán, t-stick: Norbert Suchánek (číslo 6)
T-stick: Sebastian Virág (17),  Nicolas Pecár (1),
Hokejky: Ján Koňarčík (9), Lucia Mrkvicová (3), Vladimír Vida (10), Michal Sedlák (11),
Martin Burian (8), Adam Kovačič (2)
Rozhodca: Roman Pecár
Súčasťou tímu boli asistentky trénera Lenka Zemančíková a Zuzana Pitoráková, adept na budúceho rozhodcu Zdeněk Haviernik, technik Štefan Smolen a predsedníčka ŠTK/Powerchairhockey SZTPŠ Biba Pecárová.

Ako videl prvé vystúpenie svojho tímu v play – off Noro Suchánek:
„Náš tím Blue Sky Butterflies si prišiel zahrať o bronz v nových dresoch s tímom Indians Plzeň, o zlato a striebro zas dva pražské družstvá Jaguars a New Cavaliers.
Hneď prvý zápas dňa odohral náš tím. Začali naozaj z ostra keď už v 6. sekunde otvoril skóre Vladimír Vida. Je nutné podotknúť, že naše družstvo hralo zatiaľ svoj najlepší zápas vôbec. Súper sa len málokedy dostal k našej bránke, aktivita našich hráčov ho nepríjemne prekvapila. Veľkou posilou boli aj hráči s T – stickom, ktorí svedomito „zavadzali“ a bránili Indianom v hre. Skoro na konci prvého polčasu sa Indiánom podarilo vyrovnať na 1:1 z hokejky Jána Thenota v čase 14:33. V druhej polovici sme vystriedali a svoju premiéru si odžil Adam Kovačič. Našim hráčom sa už skórovať nepodarilo, napriek tomu, že sme mali pár veľmi pekných akcii na súperovu bránu v podaní Lucii Mrkvicovej, Martina Buriana, Michala Sedláka a Vladimíra Vidu. Na bránu si vystrelil aj Adam. Šťastie však stálo na strane Indiánov a dostali sme ešte 3 góly. Dva z hokejky Jana Thenota v 16:35 a 19:14 a jeden z hokejky Michala Engeho v 21:47. Tento zápas teda skončil 4:1 pre Indians Plzeň.
Na náš druhý vzájomný zápas sme nastúpili v rovnakej zostave ako v prvom zápase. Góly padli len dva a bohužiaľ do našej brány z hokejky Michala Engeho v čase 07:07 a Jána Thenota v čase 14:20. Viac šancí na skórovanie už súper nedostal, naša obrana bola veľmi silná a efektívna. V útoku sme sa však už presadiť nedokázali aj napriek veľkej snahe. Ako už bolo spomenuté chýbalo nám trocha toho pomyselného šťastia a aj náš najlepší strelec Peter Lovaš, ktorý sa pár dní pred play-off nešťastne zranil.
Naše posledné vystúpenie v sezóne 2021 – 2022 aj napriek výsledkom hodnotím ako najlepšie dva zápasy nášho družstva v tejto sezóne. Naši hráči dali v rámci možnosti do toho všetko. Oba zápasy boli maximálne vyrovnané a nič sme súperovi nedarovali. Som na náš tím hrdý!“.

„Zápasy o titul šampióna boli tiež iba dva, a oba v prospech Jaguars Praha. Predstavenia to boli naozaj veľkolepé, plné zvratov a napätia. Tieto družstva bravúrne ovládajú techniku aj vo vysokej rýchlosti a je naozaj vidieť, že sa tomuto športu venujú už 20 rokov. A majú aj potrebné technické vybavenie, čo žiaľ nášmu tímu stále chýba.
Na záver turnaja sa v Plzeňskej Papírne konalo slávnostne odovzdávanie cien hráčom oboch športov, teda Powerchair Hockey a Paraflorbal. Odovzdané boli aj individuálne ceny za fair play, najlepším hráčom sezóny či in memorial. Bolo to veľmi emotívne a panovala skvelá atmosféra. Samozrejmosťou bolo dobre jedlo a pitie. Oslavovalo sa do noci.
Play off nám ukázala znovu naše slabé, ale aj silné stránky a do novej sezóny musíme popracovať na herných situáciách aj osobitných zdatnostiach hráčov.
Opakujem sa, ale chuť hrať a zlepšiť sa máme stále a ja verím, že už v ďalšej sezóne prídu aj víťazstva.
Ďakujeme všetkým čo sa podieľali na organizácii play-off, celému tímu BlueSky Butterflies, a ich asistentom.“ Uzavrel Noro Suchánek.

Celý turnaj bol streamovaný cez tri kamery, komentovaný Richardom Pucholtom:
https://youtu.be/MBIwwvBVt-8

Konečný stav sezóny 2021 – 2022:
1. Jaguars Praha
2. New Cavaliers Praha
3. ŠK Indians Plzeň
4. BlueSky Butterflies

Kompletné výsledky základnej časti Českej powerchairhockey ligy sezóny 2021/2022
https://www.powerchairhockey.cz/ligova-soutez/vysledky2021-22/

Ďakujeme hlavným partnerom:
Slovenskému zväzu telesne postihnutých športovcov,
Organizácia muskulárnych dystorfikov v SR
Ďalším partnerom: 
Indian Motorcycle Bratislava, 
Auto Group Logistic s. r. o., 
SLOVENSKÁ CHRÁNENÁ DIELŇA s.r.o.,
DOUBLE P, spol. s.r.o.,
Copy Office, s. r. o.,
cShop SK, s. r. o.
ŠK Hargašova Tsunami Záhorská Bystrica – Skóruj a pomáhaj,
Ares, s. r. o.,
Slovenský zväz florbalu,
Slovenský paralympijský výbor,
LetMo s. r. o.,
Bratislavský samosprávny kraj, 
Florbal 4 U,
Česká federace Powerchair Hockey z.s., 
Sideline Sports – ČR, SK,
Tibor Köböl

Sledujte www.powerchairhockey.sk a tiež FB „Powerchair Hockey Slovakia – BlueSky Butterflies

 

Zdieľaj tento článok: